Balıkesir'de Sporun Adresi

REMZİ BONCUK VE CAN CANGÖK GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİLER

Balıkesirspor Kulübü Başkanı Remzi Boncuk ile Teknik Direktör Can Cangök düzenledikleri basın toplantısıyla önemli açıklamalarda bulundular. Başkan Boncuk, 3 futbolcunun alacaklarından dolayı kulübü federasyona verdiklerini doğrularken Cangök ise devreye moralli girmek istediklerini söyledi. Kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Balıkesirspor Kulübü Başkanı Remzi Boncuk, alacaklarından dolayı kulübü Türkiye Futbol Federasyonu’na veren 3 futbolcudan biri olan […]

REMZİ BONCUK VE CAN CANGÖK GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİLER
07 Aralık 2017 - 14:28 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Balıkesirspor Kulübü Başkanı Remzi Boncuk ile Teknik Direktör Can Cangök düzenledikleri basın toplantısıyla önemli açıklamalarda bulundular. Başkan Boncuk, 3 futbolcunun alacaklarından dolayı kulübü federasyona verdiklerini doğrularken Cangök ise devreye moralli girmek istediklerini söyledi.
Kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Balıkesirspor Kulübü Başkanı Remzi Boncuk, alacaklarından dolayı kulübü Türkiye Futbol Federasyonu’na veren 3 futbolcudan biri olan Nizamettin Çalışkan’ın Balıkesirspor’da mutlu olduğunu söyledi.
Boncuk; “Göreve gelince bir plan yaptık ve futbolculara sabırlı olmalarını söyledik. Temmuz öncesi kimsenin alacağı yok. Ama Ağustos ayından sonra kısmi ödemeler yaptık. Böyle birikmeler var. Primleri düzenli ödedikten sonra sıkıntı etmediler. Burada Nizamettin’in farklı olması lazım. Kaptanın sorumluluğu var. Ben Nizamettin ile de konuştum. Kendisi Balıkesirspor’da mutlu olduğunu söyledi. Nizamettin’in 5-6 talibi var. Çünkü kaliteli bir futbolcu. Dün takımla birlikte bir toplantı yaptım. Bilgi kirliliğinin önüne geçtik” dedi.
“KAFAOĞLU İLE GÖRÜŞTÜK”
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile birlikte son durumları görüştüklerini belirten Boncuk; “Ben Zekai Başkana inanıyorum, güveniyorum. Biz kendisiyle mali konuları geçtiğimiz günlerde görüştük. Temmuz sonuna kadar olan mali bilançoyu önüne koydum. Kendisi gördü ve ’Balıkesirspor için ne gerekiyorsa yapacağız’ dedi.
Bütün futbolculardan doğan alacaklar, galibiyet primleri, yapılandırılmış ödemeler vs. Temmuz sonuna kadar önümüzdeki rakam 25 milyon TL. Bizim şu ana kadar vergi, sigorta borcumuz yok. Coelho’nun 2 taksitini ödedik. Santos dosyası var. Ayın 12’sine kadar360 bin Euro ödenmesi gerekiyor. Dongala’nın dosyasını 15 bin euro’ya kapattık. Zeefuik dosyasını da 275 bin euro’ya anlaştık. 20-25 bin euro’sunu peşin yatırdık, kalanı taksit yaptık. 12’sindeki problemi çözdükten sonra içerideki oyunculara yöneleceğiz.
Nuno Andre Coelho ile bir protokol yapmıştık. En büyük alacağı olan futbolcu oydu. Aylık 142 bin 500 euro halinde 7 taksit yaptık. İlk 2 taksiti ödendi. Biz o parayı yatırmazsak yüzde 15 cezai yaptırımı var. Ciddi rakam bunlar” açıklamasında bulundu.”
CANGÖK: “İSTİKRAR ÖNEMLİ”
Balıkesirspor Teknik Direktörü Can Cangök ise şunları söyledi: “Elimizden geldiğince Balıkesir’e güzel bir takım izlettirmeye çalışıyoruz. Bizim de hatalarımız var, futbolcuların da var. Onun dışında iyi gittiğimizi düşünüyorum. Puanımız silinmeseydi 22 puanla 5.sırda yer alacaktık. Ama silindi diye de karalar bağlamıyoruz, hiçbir şeyden şikayet etmiyoruz.
Fena bir takım değiliz. Türkiye’de huzurlu olan takımlar başarılı oluyorlar. O huzuru Balıkesirspor’da tekrar temin etmenin yollarını arıyoruz. Ben futbol hayatımda geçtiğim yerde iz bırakmaya çalıştım. Sokağa çıktığımda insanların beni sevdiğini biliyorum. Bundan da çok mutluluk duyuyorum. Bazen istenilmeyen olaylar da oluyor. Toplum psikolojisinden kaynaklandığını düşünüyorum. Ben hiçbir zaman popülist davranmadım. Hep ayaklarımızın üzerine sağlam basarak bir yerlere gelmek istiyoruz.
Hala sıkıntılar var. Bunları idare etmek kolay bir şey değildir. Ama kulübün iyi idare edildiğinden kimsenin şüphesi olmasın. Kulübün daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını hep beraber diliyoruz. Bugünlere kadar geldik. Devreye 3 maç kaldı, bu 3 maçı da sağlıklı bir şekilde geçirmek istiyoruz. İstikrar önemliydi. Bizde elimizden geldiğince bunu sürdürmek istiyoruz. “
“NİZAMETTİN DUYGUSAL BİRİ”
Nizamettin Çalışkan’ın duygusal bir futbolcu olduğunu aktaran Cangök; “Geçen sene bir çok futbolcu alacaklarından dolayı kulübü federasyona verdi. Birçoğu devam ediyor. Yönetime güvenip devam edenler oldu. Veren çocukların çoğu gurbetçi çocuklar. Bizler gibi düşünmüyor gibi olabilirler. Daha farklı bakıyorlar olaya. Bizler daha duygusal bakıyoruz. Güveniyorlar ama prosedürü de yerine getiriyorlar. Bunlar öyle bakıyorlar.
Nizamettin çok duygusal bir çocuk. 2-3 hafta önce yaşananlardan çok etkilendi. Burak olayından, taraftarın beni istifaya davet etmesinden çok etkilendi. Eskiye dönülecek diye çok endişelendiğini düşünüyorum. Biraz da menajerler yanlış yönlendiriyor. Bu şekilde davranmaları hiç hoş bir durum değil. Bu kulüpte bazı şeyler değişecek. Futbolcu futbolculuğunu, hoca hocalığını yapacak. Nizamettin bu ligin iyi futbolcularından. Menajerleri oyuncuyu yanlış yönlendiriyor olabilir. Nizamettin’in Balıkesir’i çok sevdiğini biliyorum. Yaptığı hata mı hata. O da hatasını anladı. Ancak diyalog kopukluğundan bunlar meydana geldi” açıklamasında bulundu

SON DAKİKA HABERLERİ
Bumerang - Yazarkafe
İLGİLİ HABERLER
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.