Balıkesir'de Sporun Adresi

BALIKESİRSPOR: “BAYDAN’I KINIYORUZ”

Balıkesirspor Kulübü, Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Aydan Bayhan’ın geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede kullandığı ‘Ulan onlar 5 yıldızlı otellerde eğlenecek ben gecenin 2’sinde hal binasının önünde buz keseceğim’ açıklamalarından dolayı Baydan’ı kınayan bir açıklama yayınladı. Balıkesir Sebze ve Meyveciler Odası’nın olağan genel kurulu geçtiğimiz günlerde yapılmış ve Başkan Ayhan Baydan yaptığı konuşmada; “2009 hal çıkış […]

BALIKESİRSPOR: “BAYDAN’I KINIYORUZ”
11 Ocak 2018 - 0:16 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.

Balıkesirspor Kulübü, Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Aydan Bayhan’ın geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede kullandığı ‘Ulan onlar 5 yıldızlı otellerde eğlenecek ben gecenin 2’sinde hal binasının önünde buz keseceğim’ açıklamalarından dolayı Baydan’ı kınayan bir açıklama yayınladı.

Balıkesir Sebze ve Meyveciler Odası’nın olağan genel kurulu geçtiğimiz günlerde yapılmış ve Başkan Ayhan Baydan yaptığı konuşmada; “2009 hal çıkış parası 6 liraydı. Bunun 3 lirasını belediye alıyor, 3 lirası ise Balıkesirspor’a gidiyor. Her gün 4 ekmek parası siftah etmeden Balıkesirspor’a gidiyor. Ulan onlar 5 yıldızlı otellerde eğlenecek ben gecenin 2’sinde hal binasının önünde buz keseceğim” şeklinde konuşmuş ve Balıkesirsporlu taraftarlar sosyal medya üzerinden Baydan’a tepki göstermişti.

Kulübün resmi sitesi üzerinden bir açıklama yayınlayan Balıkesirspor Kulübü, ‘Baydan’ı şiddetle kınıyoruz’ dedi. Açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Balıkesir Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası seçiminde konuşan mevcut başkan Ayhan Baydan, Balıkesir’in en büyük markası olan Balıkesirspor hakkında yakışık almayan cümleler sarf etmiştir. Söylediği bu sözler bizleri ve taraftarlarımızı derinden üzmüştür. Konuşmasının bir bölümünde yarım asrı aşkın tarihi bulunan kulübümüzün oyuncuları hakkında ‘Ulan onlar 5 yıldızlı otellerde eğlenecek ben gecenin 2’sinde hal binasının önünde buz keseceğim” gibi talihsiz bir açıklama yapan Baydan’ı şiddetle kınıyoruz. Şunu belirtmek isteriz ki; Balıkesirspor Baltok, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm futbol kulüpleri içerisinde ilk 36 kulüp arasında yer alan saygın bir kurumdur.
Ayrıca bugün Türkiye’nin birçok ilinde şehir takımlarına gelir olması amacıyla hal çıkışlarından yapılan kesintilerin Balıkesir’de kaldırılmasına vesile olan Baydan’ı bir sonraki seçimlerde Balıkesirspor’u seçim malzemesi yapmaması konusunda uyarıyor, bir sonraki açıklamasında kulübümüzle ilgili sözler sarf ederken bir değil bin defa düşünerek konuşmasını tavsiye ediyoruz.”

BAYDAN ÖZÜR DİLEDİ
Kulübün bu açıklamasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Baydan, özür diledi.
Baydan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiş olduğumuz Sebze ve Meyveciler Esnaf Odamızın Genel Kurulunda, başkan adayı sıfatıyla yaptığım konuşmada, ortamın stresinden kaynaklı, sonunun nereye varacağını hesaplamadan spontane yaptığım konuşma neticesinde, Balıkesirspor Camiasını ve taraftarlarını derinden yaraladığımı, görüntüleri kendim de izledikten sonra farkettim.
Balıkesir’in siyaset üstü tek kurumu olan, şehrimizin en büyük markası Balıkesirspor ile ilgili talihsiz konuşmamdan dolayı, tüm samimiyetimle, kırmızı beyazlı camiamızdan ve büyük taraftarımızdan kamuoyu önünde özür diliyorum.
Şahsım ve temsil ettiğim kurum adına, Balıkesirspor için üzerimize düşeni bugüne değin yaptığım gibi, bundan sonra da yapmaya devam edeceğimin bilinmesini isterim. Haddi ve maksadını aşan kelimelerim için gönlü büyük taraftarımızın affına sığınarak tekrar özür diliyor, Balıkesirsporumuz’ a Süper Lig yolunda başarılar diliyorum.”

SON DAKİKA HABERLERİ
Bumerang - Yazarkafe
İLGİLİ HABERLER
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.