Balıkesir'de Sporun Adresi

Balıkesir’de Salonun Başpehlivanı Recep Kara

BALIKESİR’de, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Güreş Federasyonu ile Karesi Belediyesi’nin şehitleri anmak için düzenlediği yağlı pehlivan güreşleri, Recep Kara’nın başpehlivanlığıyla sonuçlandı.

Kırkpınar Başpehlivanları Recep Kara, Ali Gürbüz, Mehmet Yeşil Yeşil, Salih Erinç, Şaban Yılmaz, Orhan Okulu, İsmail Koç ve Serhat Balcı, Türk bayraklarıyla çıktıkları salonda, şehitler için kol bağladı. Başpehlivanların kazandıkları para ödülünü şehit ailelerine bağışladığı açıklandı.

Finalde, tüm rakiplerini yenen son Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara ile Orhan Okulu karşılaştı. Kara, güçlü rakibini yenerek altın madalyayı kazandı. Güreşlerde Mehmet Yeşil Yeşil üçüncü, İsmail Kurt ise dördüncü oldu.

Dereceye giren başpehlivanların kupa ve madalyalarını Vali Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Edip Uğur, Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Karesi Belediye Başkanı AK Partili Yücel Yılmaz ve Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim verdi.

07 Ocak 2017 - 19:53 'de eklendi ve 339 kez görüntülendi.
Etiketler :
17 EYLÜL YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANI  İSMAİL BALABAN OLDU 17 EYLÜL YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANI İSMAİL BALABAN OLDU
BALIKESİRLİ YASEMİN ADAR DÜNYA ŞAMPİYONU BALIKESİRLİ YASEMİN ADAR DÜNYA ŞAMPİYONU
HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
KEPSUT’TA KAZANAN SERHAT GÖKMEN KEPSUT’TA KAZANAN SERHAT GÖKMEN
ORHAN OKULU ALTIN KEMERİNE KAVUŞTU ORHAN OKULU ALTIN KEMERİNE KAVUŞTU
Dursunbey’de Başpehlivan Hamza Köseoğlu Dursunbey’de Başpehlivan Hamza Köseoğlu
SON DAKİKA HABERLERİ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.